Search site


Contact

Dj-Albii
FeriZaj

E-mail: Dj.Albi@ferizaj.city.ch

bisedoni

ora

ora
 

poezi dashurie

 

SMS Poezi & SMS Dashurie

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

---------------------

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

------------------

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend
Ayre që s'kanë
Ndërsa u merr mend
Atyre që kanë

------------------

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt

----------

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

------------------

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

----------

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

---------------

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

----------------------

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

-----------

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

------------

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

----------------------

Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon

------------

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinë e parë
do ta kujtoj edhe në varrë.
Do te bëhem shkrumb e hi
do te tretem nga një dashuri
zemra me thot të dua
pse me ben kaq shumë të vuaj?

Gjithmone kan thënë
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

-------------

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

---------

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

--------------

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!

---------------

Me duhet t'a them se gabova, qe te tregova ne fillim!
Qe te thash, je i vetmi qe hyree fell ne shpirtin tim.
Smund te besoj qe te humba, qe afer sme ke dhe ste kam,
Por nje gje e vertet eshte qe jotja me nuk jam.

-----------

Nese je penduar tash, falje pse skerkon?
Nese fajin e ke ti, pse s'po e pranon?
Kujt do ti them se te kam dashur?
Kush me dashuron sikur ti??
Kujt to t'ja ofroj zemren time...
qe m'a londojne perseri.....????

--------------

Ne kto caste me ikin fjalet dhe ky terr po me mbyt
S’kam askend t’ja qaj hallet dhe cdo fjale me mbet ne ty...

O kurre nuk dita c’eshte lumturi
Kurre ne jete se kam shiju
Tere kto vite dashurova
Mirepo kush s’me deshti mu...

----------

Dikur ne bashke
Thurem shumë endra
Por ja qe ndodh
E thyhet zemra
Do mundem valle
Te te haroj?
Por s'mund te fal
Me mire te shkoj

Besova gjate
E s'mund ta dija
Se per nje ç'ast
Behet udia

------------------

E kam nje deshir
Oh sa esht e thjesht
Me ti puth buzet
Tjeter s´kisha desht
Sa e ëmbel esht jeta
Sa e ëmbel esht rinija
Por ma e ëmbel qenka
Dashurija

----------

Ne kete qershor te thyer
Jam kryezonj varr i engjujve
Lule te vetmuara ne toke
Erresires se Zemres sime
Ne shpirt jam i lenduar...

---------------

Ah jete moje jete
rri dhe mendoje
i lutem perendise
qe jeten t´ma shkurtoje

Mbaj dashuri vetem me shkrim
Tani do ta gjeje fatin atje:
Tte varri i immmmmmm

--------

Me je zemra dhe shpirti im
Pranija jote më jep gezim
Dua te kem pranë, qe t´më ndihmosh
Dhe jeten me mua ta kalosh

Do te ruaj sot dhe gjithmone
se ti je çeles i dashurisë tonë
nese dashurija gjithmonë do tjetë
do t´jem me e lumtura me t´vërtet...

-------------

Sikur te isha djal kurr nuk do te gaboja
Vvajzen qe e dua kurr nuk do ta tredhtoja
Do t'a beja te lumtur dhe shume te gezuar
Qe ne jete te mos mbetet e pikelluar
Por ju vajza me ndegjoni dhe kurr mos gaboni
Ate qe e dashuroni kurr mos i besoni....                                         

 

KALENDARI

« Mars 2009 »
Hë Ma Më En P Sh Di
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
 
  
 
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// 01. Elvana Gjata - Turn you On.mp3 9,337.1 KB | 5 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5636172_Nbtgc [Properties | Links] 02. 2po2 Ft. Flori - Crazy Girl.mp3 8,765.2 KB | 3 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5636186_xyI2R [Properties | Links] 03 - Mentor Kurtishi - Vuj Vuj.mp3 2,683.6 KB | 1 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5637345_TOvim [Properties | Links] 03. Rozana Radi Ft Noisy - Mr.Yesterday.mp3 10,194.9 KB | 0 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5637401_F8CXP [Properties | Links] Adelina Berisha - Merre ket shpirt.mp3 3,483.5 KB | 1 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5637440_YPsMR [Properties | Links] Agron Ahmeti - Pa Ty.mp3 3,088.7 KB | 0 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5637460_bRrF1 [Properties | Links] Anduena - Shi Me Uj.mp3 4,888.8 KB | 0 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5637996_tYBoh [Properties | Links] Armendi dhe Agroni Tallava e Forte 2009.mp3 5,495.3 KB | 1 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5638003_qTNj3 [Properties | Links] Bashkim Spahiu - Ose Me Te Mir Ose Me Bela.mp3 7,065.6 KB | 0 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5638014_iLX9M [Properties | Links] Bimi - Tak Tak Per Ty.mp3 6,336.1 KB | 1 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5638153_UFX4G [Properties | Links] Daim Lala - A bre zemer.mp3 3,504.7 KB | 0 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5638174_vv9VN [Properties | Links] Dardan Xhemajli - Pse ti mua me le.mp3 4,737.8 KB | 0 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5646705_WonQV [Properties | Links] Dardaniamusic[1].com - Adem Ramadani - Gurbeti.mp3 4,572.4 KB | 0 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5652860_T0lmo [Properties | Links] Dardaniamusic[1].com - Adem Ramadani - A ka kush moj nane dashurin me ma zhduk.mp3 3,284.5 KB | 1 Views | Hidden https://www.opendrive.com/files?5652865_XYaru [Properties | Links]